III. Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumu 05 Mayıs 2016

     Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi; Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 05 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen “III. FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA SEMPOZYUMU” na katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

     Bu sempozyum Fen Bilimleri Enstitümüzde Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerimizin posterli katılımı ile yapılmaktadır. Katılımın ve ilginin çokluğu nedeniyle her Mayıs ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa düzenlenmesine karar verdik. Her lisansüstü öğrencimizin tezini tamamlamadan önce bu etkinliğe katılmasını arzu etmekteyiz.

     Türkiye’de de amaç ve kapsam olarak öncü olduğunu düşündüğümüz bu sempozyumumuzun birincisini tamamladıktan sonra, Öğrencilerimizden ve Öğretim Üyelerimizden çok olumlu geçtiğine dair yorumlar aldık. Bu kapsamda “FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA SEMPOZYUMU” muzu geleneksel hale getirip, gelecekte de aynı amaçlarla devam ettirme düşüncesi ile bugün üçüncüsünü düzenlemekteyiz. Yakın geçmişte düzenlemiş olduğumuz sempozyumlarımızın tarih ve katılımcı sayıları ise;

·         I. FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA SEMPOZYUMU 26 Mayıs 2015, 168 bildiri,

·         II. FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA SEMPOZYUMU 16 Aralık 2015, 69 bildiri

olarak başarılı bir şekilde sunulmuştur.

     Üçüncüsü gerçekleştirilen etkinliğimize ait olan 82 adet poster bildirimlerinin özetleri bildiri kitabçığımız içerisinde yer almakta olup; enstitümüz bünyesindeki 16 anabilim dalımıza ait olan öğrencilerimizin poster bildirimleri mevcuttur. Poster sunumlarına ait olan özetlerin bildiri kitapçığına ilgili linkten ulaşılabilinir. Ayrıca sempozyuma ait olan fotograf ve video karelerine ilgili link tıklanılarak takibi yapılabiinir.

     Sempozyumumuzun amacı Lisansüstü öğrencilerimizi bilimsel etkinliklere yöneltmek, aynı ortamdaki diğer öğrencilerimizin çalışmalarından faydalanmalarını sağlamak, öğrencilerle öğretim üyelerini biraraya getirip kaynaştırmak, ortak çalışmalar için zemin oluşturmak, farklı birimlerdeki benzer çalışmaları ortaya çıkarıp kişilerin birbirinden haberdar olmasını sağlamak ve öğrencilerimizi bu ortamda tecrübelendirip gelecekteki bilimsel etkinliklere güvenle açılmalarını sağlamaktır.

     Sayın katılımcılar; bu sempozyumun düzenlenmesi esnasında özverili çalışmaları nedeniyle başta lisansüstü öğrencilerimize, onların danışmanlarına, düzenleme kurulu üyelerine, değerlendirme kurulu üyelerine ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde görev alan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Saygılarımla;

 

                                                                                                            05/05/2016

                                                                                    Prof. Dr. Sırrı Sunay GÜRLEYÜK

                                                                                    Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi;

                                                                                    Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü

Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi

Bağlantılar
Akademik Takvim
Yukarı Çık